Testbeszéd

Testbeszéd

46. Testbeszéd-értelmező sorozat: Dupla (kéz)szorítás

Testbeszéd-értelmező sorozatunkban ezúttal a Viselkedés Periódusos Rendszerének (a VPR-nek) következő elemét, a Dupla (kéz)szorítást (Dsz) fogjuk megvizsgálni Chase Hughes amerikai különleges katona munkássága nyomán. A gesztus E viselkedés során az alany két kézzel megragad valamit. Ez lehet a comb, a láb, egy tárgy, ruházat vagy bármilyen más tárgy. Ez egy zárt gesztus, de szorongás közben is megjelenhet, jelezve a megnyugatatás…

45. Testbeszéd-értelmező sorozat: Babrálás

Testbeszéd-értelmező sorozatunkban ezúttal a Viselkedés Periódusos Rendszerének (a VPR-nek) következő elemét, a Babrálást (Br) fogjuk megvizsgálni Chase Hughes amerikai különleges katona munkássága nyomán. A gesztus Ezt a gesztust tárgyakkal vagy anélkül is el lehet végezni, de jellemzően nem tűnik produktívnak és nem az adott feladat elvégzésére szolgál. Kapcsolódó gesztusok Igazoló gesztusok az ujjdobolás (Ud) és a kezek a tarkón (Kt),…

44. Testbeszéd-értelmező sorozat: Ujjdobolás

Testbeszéd-értelmező sorozatunkban ezúttal a Viselkedés Periódusos Rendszerének (a VPR-nek) következő elemét, az Ujjdobolást (Ud) fogjuk megvizsgálni Chase Hughes amerikai különleges katona munkássága nyomán. A gesztus Az ujjdobolás (Ud) az asztalon többféle jelentéssel bírhat. Kontextustól függően jelenthet unalmat, belső gondolkodást, idegességet és a feszültség felszabadulását. Kapcsolódó gesztusok Igazoló gesztusok a babrálás (Br) és az igazoló pillantás (Ip), ellentmondó gesztus a harag…

43. Testbeszéd-értelmező sorozat: Dupla lábkereszt

Testbeszéd-értelmező sorozatunkban ezúttal a Viselkedés Periódusos Rendszerének (a VPR-nek) következő elemét, a Dupla lábkeresztet (Dlk) fogjuk megvizsgálni Chase Hughes amerikai különleges katona munkássága nyomán. A gesztus A dupla láb kereszt (Dlk) jelentése teljesen különbözik a négyes lábtartástól vagy a hagyományos térdkeresztezéstől. A dupla kereszt során a lábakat a térd fölött a hagyományos módon keresztezik, és a lábat mégegyszer keresztezik az…

42. Testbeszéd-értelmező sorozat: Mellkasérintés

Testbeszéd-értelmező sorozatunkban ezúttal a Viselkedés Periódusos Rendszerének (a VPR-nek) következő elemét, a Mellkasérintést (Mé) fogjuk megvizsgálni Chase Hughes amerikai különleges katona munkássága nyomán. A gesztus A mellkasérintés (Mé) olyan viselkedés, amely gyakran szerepel filmekben, például amikor egy nő rossz híreket kap a sherifftől. Ez egy bizonytalan és ideges gesztus, amelyet stresszes vagy szorongást keltő ingerekre adott válaszként hajtanak végre. Kapcsolódó…

41. Testbeszéd-értelmező sorozat: Kezek zsebben

Testbeszéd-értelmező sorozatunkban ezúttal a Viselkedés Periódusos Rendszerének (a VPR-nek) következő elemét, a zsebben lévő kezeket (Kzs) fogjuk megvizsgálni Chase Hughes amerikai különleges katona munkássága nyomán. A gesztus A kezek zsebretételének észrevételével vagy egy, ebben a pozícióban levő alanynak a megfigyelésével fontos nyomokat lehet megtudni az alany pillanatnyi belső gondolatairól. Három variáció létezik a kezek zsebben (Kzs) viselkedéskészletben. Variációk:1. Kezek a…

40. Testbeszéd-értelmező sorozat: Csípőfókusz

Testbeszéd-értelmező sorozatunkban ezúttal a Viselkedés Periódusos Rendszerének (a VPR-nek) következő elemét, a Csípőfókuszt (Csf) fogjuk megvizsgálni Chase Hughes amerikai különleges katona munkássága nyomán. A gesztus Még akkor is, ha a felsőtest nem áll szemben azzal az iránnyal, ahová az alany leginkább fordítja a figyelmét, még akkor is állás közben a csipő gyakran követi az alany mentális fókuszának tárgyát. Variációk:1. A…

39. Testbeszéd-értelmező sorozat: Medencedöntés

Testbeszéd-értelmező sorozatunkban ezúttal a Viselkedés Periódusos Rendszerének (a VPR-nek) következő elemét, a Medencedöntést (Md) fogjuk megvizsgálni Chase Hughes amerikai különleges katona munkássága nyomán. A gesztus Ez a változékony mozgás szinte azonnal látható egy alany megfigyelésekor. Gyakran figyelmen kívül hagyják, pedig fontos információkat nyújthat az okos megfigyelő számára. Ezt a megfigyelést elsősorban akkor kell elvégezni, ha az alany áll, de helyzettől…

29. Testbeszéd-értelmező sorozat: Csípőre tett kéz

Testbeszéd-értelmező sorozatunkban ezúttal a Viselkedés Periódusos Rendszerének (a VPR-nek) következő elemét, a Csípőre tett kezet (Csk) fogjuk megvizsgálni Chase Hughes amerikai különleges katona munkássága nyomán. A gesztus A karok csípőre helyezése kontextustól függően több jelentéssel bírhat. A hátrafelé mutató hüvelykujjak azt a vágyat jelezhetik, hogy egy férfi „vezetőnek” akar tűnni és meg akarja mutatni a testét a társainak. A viselkedés…

28. Testbeszéd-értelmező sorozat: Kéz fej mögött

Testbeszéd-értelmező sorozatunkban ezúttal a Viselkedés Periódusos Rendszerének (a VPR-nek) következő elemét, a Kéz fej mögött-et (Kfm) fogjuk megvizsgálni Chase Hughes amerikai különleges katona munkássága nyomán. A gesztus Ez a viselkedés általában hamis önbizalmat mutat, és nagyon szorosan összefügg a megvetés és a bizonytalanság érzésével. Ez egy szándékos dominancia-gesztus, amelynek célja, hogy az alany kevésbé törődjön a körülötte lévő helyzettel. A…